Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 26 common:people_all_forms

COVID-19

Date: 16 серпня 2022 о 19:26

Як працюватимуть заклади освіти

У 2021/2022 навчальному році освітній процес у закладах загальної середньої освіти організовується з неухильним дотриманням протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря № 10 від 06.09.2021р.,  Постановою Кабінету Міністрів № 1236 (зі змінами), а також Рекомендацій щодо організації роботи закладів загальної середньої освіти.

Освітній процес у школах розпочався у День знань – 1 вересня, триватиме не менше 175 навчальних днів і закінчується не пізніше 1 липня наступного року. Структура і тривалість навчальних року, тижня, дня, занять, форми організації освітнього процесу визначаються педагогічною радою закладу в межах часу, передбаченого освітньою програмою, з урахуванням вікових особливостей, фізичного, психічного та інтелектуального розвитку дітей, особливостей регіону тощо.У межах академічної автономії організація освітнього процесу є внутрішнім питанням кожного закладу загальної середньої освіти, його педагогічної ради та завданням педагогів. В умовах пандемії навчання за потреби може відбуватися з використанням технологій дистанційного навчання відповідно до Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти. Крім того, згідно із Законом  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)», на період встановлення карантину власник установи, організації або уповноважений орган може змінювати режим роботи закладу.

     Оприлюднено зміни до постанов Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. №1236 і від 29 червня 2021 р. №677, що встановлюють нові карантинні обмеження для запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19.

Відповідні зміни набирають чинності з 20 вересня 2021 року.

У разі введення жовтого рівня епідемічної небезпеки відвідування закладів освіти здобувачами освіти буде дозволено за умови наявності не менше як у 80% працівників закладу освіти документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, чи міжнародного, внутрішнього або іноземного сертифіката. Сертифікат може підтверджувати:

· вакцинацію від COVID-19 однією дозою дводозної вакцини (жовті сертифікати);

· вакцинацію від COVID-19 повним курсом однодозної чи дводозної вакцини (зелені сертифікати);

· негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції;

· одужання особи від зазначеної хвороби.

· У разі введення червоного рівня епідемічної небезпеки відвідування закладів освіти здобувачами освіти буде дозволено, якщо 100% працівників закладу освіти матимуть документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, чи міжнародний, внутрішній або іноземний сертифікат. Сертифікат може підтверджувати:

· вакцинацію від COVID-19 повним курсом однодозної чи дводозної вакцини (зелені сертифікати);

· негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції;

· одужання особи від зазначеної хвороби.

Строк чинності COVID-сертифікатів, що підтверджують вакцинацію від COVID-19 однією дозою вакцини (жовті сертифікати) від дати введення дози становитиме 120 днів, двома дозами (зелений сертифікат) – 365 днів. COVID-сертифікат, що підтверджує негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції, діятиме 72 години. Термін дії сертифіката про одужання від COVID-19 становитиме 90 днів.

COVID-сертифікати матимуть кольорові відмітки виключно в цифровому форматі, друкувати їх на папері відповідного кольору не потрібно. Чинність сертифіката має бути підтверджена за допомогою Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія).

За рішенням Державної комісії ТЕБ та НС вирішено встановити з 00 год. 00 хвилин 23 вересня 2021 р. «жовтий» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території всіх регіонів України.

При “жовтому” рівні відвідування закладів освіти здобувачами освіти буде дозволено за умови наявності не менш ніж у 80% працівників закладу освіти одного з обов’язкових документів. Їх перелік опублікований тут. Якщо в закладі освіти менш ніж 80% працівників, які мають один із необхідних документів, навчання має продовжуватися (!) з використанням технологій дистанційного навчання.Освітній процес триватиме в дистанційному форматі.

Відповідно до постанови Уряду №1236 від 9 грудня 2020 року (зі змінами) при «жовтому» рівні епідемічної небезпеки забороняється:

  • відвідування закладів освіти здобувачами освіти в разі, коли на самоізоляції через контакт із пацієнтом з підтвердженим випадком COVID-19 перебуває більш ніж 50% здобувачів освіти та персоналу закладу освіти;
  • проведення в закладах освіти масових заходів (вистав, свят, концертів) за участю здобувачів освіти з більш ніж однієї групи (класу) та за присутності глядачів (відвідувачів).
  • умова щодо наявності 80% вакцинованого персоналу НЕ поширюватиметься на заклади дошкільної освіти, спеціальні заклади загальної середньої освіти, 1-4 класи закладів ЗСО. Вони продовжуватимуть працювати в очному форматі з дотриманням протиепідемічних норм;
  • такий «виняток» діятиме при «жовтому» та «червоному» рівнях епіднебезпеки.

З 1 вересня українські школи почали роботу у звичайному режимі, а закриття навчальних закладів можливо тільки в районах червоної зони. Зважаючи на карантин та обмеження, усім закладам освіти рекомендовано дотримуватися рекомендацій, які мінімізують поширення захворювання. USAID допоміг створити інформаційні матеріали для навчальних закладів, які можна роздрукувати та розмістити у приміщеннях.

З 00:00 год 23 вересня 2021 року на всій території України почав діяти жовтий рівень епідемічної небезпеки. Заклади освіти працюватимуть за такими умовами:

  • дитячі садки та 1-4 класи шкіл працюватимуть стаціонарно,
  • 5-12 класи шкіл та інші заклади освіти вимагатимуть особливих умов. Для роботи у звичному режимі понад 80% персоналу закладу освіти мають бути щепленими хоча б одною дозою вакцини проти COVID-19.

У закладах позашкільної, загальної середньої, фахової передвищої освіти, профтехів і вишів рекомендується:

  • входити та пересуватися по закладах освіти потрібно у масці, під час занять її можна не використовувати. Учні 1-4 класів можуть ходити по школі без масок;
  • на вході до навчальних закладів мають бути антисептики, учні та викладачі повинні мити руки водою з милом після кожного уроку. Якщо немає доступу до води - використовувати антисептик.
  • перед заняттями педагоги опитуватимуть учнів/студентів про самопочуття. При симптомах захворювань – направлятимуть на огляд до медпрацівника; 
  • термометрія обов’язкова для персоналу, але не для учнів та студентів. Заборонено входити до закладів з температурою понад 37,2 С. 
  • у регіонах "помаранчевого" рівня, педагогам рекомендують носити захисні щитки, у решті зон - дотримуватися фізичної дистанції;
  • необхідно зменшити пересування учнів закладом: можна проводити всі заняття в одному кабінеті;
  • провітрювати класи після кожного заняття протягом 10 хвилин;
  • рекомендується проводити заняття на відкритому повітрі, за можливості;
  • розклад має починати та завершати заняття в різних класах у різний час;
  • у туалетах повинні бути мило, паперові рушники, сушарки. Заборонено використовувати багаторазові рушники;
  • під час карантину заборонено харчування за типом “шведського столу” та з самообслуговуванням. У їдальні відстань між столами має бути не менше 1,5м, за одним столом не більше 4-х осіб;
  • у разі підтвердження випадку коронавірусу в когось з учнів (студентів) - вся група йде на самоізоляцію.

Як працівниками освіти організувати безпечний процес навчання

Після тривалого періоду дистанційного навчання і літніх канікул розпочався новий навчальний рік. Та пандемія COVID-19 все ще триває. Рекомендації, як освітянам із дитячих садочків, шкіл і закладів вищої освіти організувати безпечні умови для себе і своїх вихованців, учнів та студентів.

▪️ Дошкільні навчальні заклади

✔️ Дотримання гігієни рук. Використання антисептиків – лише у випадку, коли немає доступу до проточної води з милом;
✔️ Вимірювання температури дітям безконтактним термометром при вході у заклад;
✔️ Ранкове приймання дитини та передачу її після закінчення дня вихователем на території закладу, проте за межами його будівлі;
✔️ Надання пріоритету фізичним активностям та іграм просто неба.

На період карантину у садочках заборонено:
- Використовувати м’які іграшки;
- Перебувати в приміщеннях у вуличному взутті (без змінного);
- Організовувати батьківські збори (окрім тих, що проводяться дистанційно),
- Запрошувати до закладу творчо-розважальні колективи та інших осіб, які не є його співробітниками.

▪️ Заклади позашкільної, загальної, середньої, професійної (професійно-технічної), фахової, передвищої, вищої освіти

✔️ Роз'яснювальна робота серед персоналу і учнів щодо заходів профілактики коронавірусної хвороби та реагування у разі виявлення її симптомів;
✔️ Інформування щодо вакцинації, профілактики інфекційних та неінфекційних захворювань;
✔️ Допуск персоналу до роботи – за умови використання засобів індивідуального захисту (ЗІЗ);
Важливо! Учні 1 – 4 класів можуть входити до закладу освіти та перебувати і ньому без використання засобів індивідуального захисту. Учні старші 12 років обов’язково мають носити ЗІЗ, пересуваючись приміщеннями навчального закладу, водночас можуть не використовувати їх під час проведення занять.
✔️ Використання ЗІЗ під час спілкування між працівниками;
✔️ Вхід та перебування в закладі батьків – за умови використання масок, проведення термометрії та попереднього узгодження дій з керівником закладу;
проведення занять з окремих предметів просто неба (за можливості).

На період карантину у цих закладах освіти заборонено:
- Входити до приміщень без використання ЗІЗ;
- Недотримання вимог, встановлених Кабінетом Міністрів України на період карантину та необхідності забезпечення належних протиепідемічних заходів;
- Допущення до роботи персоналу, який потребує самоізоляції відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.

Як діяти у випадку підозри або підтвердженої хвороби COVID-19 в учня або працівника школи.

Якщо в учня виявлено ознаки гострого респіраторного захворювання, його необхідно ізолювати у спеціальному приміщенні школи й невідкладно зв’язатись із батьками, а якщо COVID-19 підтвердився, клас такого учня направляється на самоізоляцію і переходить на дистанційне навчання. Про це йдеться у рекомендованому алгоритмі дій у разі виявлення в учня або працівника школи ознак гострого респіраторного захворювання, оприлюдненому на сайті МОН.

Як говорити зі своїми дітьми про COVID-19?

Поради для батьків, які допоможуть в розмові з дітьми

8 порад, як заспокоїти і захистити дітей

Що повинні знати батьки про новий вірус
Як захистити вас та ваших дітей - оновлено

Захисти себе

Безпечна поведінка у класах

Правила захисту для вчителів

Чи можна тобі заходити у школу?

Як поводитися у приміщенні школи?

Дотримуйся правил у їдальні

Безпека у шкільному автобусі

Матеріали взято з офіційного сайту  https://covid19.gov.ua 

Comments:
Only authorized users can leave comments.